4006 afisari
Gala Femeilor de Carieră din Oltenia, 12 octombrie 2011, ora 19, Filarmonica Craiova
publicat in data de 14-10-2011


     Revista Carolina a  organizat  Gala Femeilor de Carieră din Oltenia. Gala este un eveniment cultural, ajuns la ediția a III-a, fiind dedicată femeilor puternice care au făcut carieră și care au devenit celebre datorită rezultatelor profesionale.




Premii la următoarele secțiuni:

Cel mai bun scriitor al anului-ILEANA ROMAN (Mehedinți)

Cel mai bun artist plastic- IOANA FLUERASU (Dolj)

Cea mai bună femeie de afaceri-DENISA VASILESCU (Dolj)-stabilită în Brașov

Cea mai bună actriță-NATAȘA RAAB GUȚUL (Dolj)

Cea mai bună solistă de folclor-STELIANA SIMA (OLT)

Cea mai bună solistă de folclor tinere speranțe –ZORINA BĂLAN (OLT)

Premiul de debut în muzica populară–EUGENIA FILIP (Gorj)

Cel mai bun medic- ELENA IONIȚĂ (Dolj)

Cel mai bun profesor-DANIELA TARNIȚĂ (Dolj)

Cel mai bun realizator TV-MELINDA MATEI (Dolj)

Cel mai bun jurnalist -CLAUDIA PARASHIVESCU (Vâlcea)

Cel mai bun designer-ANDREEA DOGARU (Dolj)

Cea mai bună sportivă-ADNANA POPA (Dolj)

Cel mai bun manager- MARINELA BOGHEANU (Gorj)-stabilită în Craiova

Cel mai bun liber profesionist -ELENA OANCEA (Dolj)

PREMIUL PENTRU ACTIVITATEA ARTISTICA, ORGANIZATORICA SI PENTRU PROMOVAREA CULTURII MACEDONENE- CONSTANTINA DUMITRESCU
   
PREMIUL de excelență- ILEANA ȚENESCU (Dolj)

PREMIUL DE EXCELENȚĂ POST-MORTEM - LIANA DUMITRESCU
=========================================================================   
Directori REVISTA CAROLINA:

Camelia Cazacu (0745385691)                Mariana Safta (0726846990)

www.revistacarolina.ro



Te-ar mai putea interesa:


Comenteaza
Campurile marcate cu * sunt obligatorii
Nume*:
Email:
Comentariu*:
Cod de verificare:
Introduceti codul de mai sus:
 

21 comentarii

carmen a scris la 2011-10-15 12:20:46:
foarte frumoasa gala. Eleganta si bun gust de la inceput la sfarsit. tineti-o tot asa
Ionescu a scris la 2011-10-16 22:27:40:
Foarte frumos! Felicitari! Intotdeauna acordati premii femeilor cu tupeu. Or fi ele de succes ca stiu sa faca bani, in viziunea carolina numai asta conteaza! Dar ca exista si oameni de cultura cu adevarat valori ati incercat sa le descoperiti si sa le premiati/ Nu pentru ca nu merita si pentru ca nu le place sa stea in lumina. Eu cunosc o sefa de promotie care a terminat Facultatea de Litere din Craiova (nu stiu ce sectie) cu 10! Zece! Sa faca Carolina un studiu sa vada cati absolventi termina Facultatea din Craiova cu 10!!!!!!!!!! Ea a terminat-o. E autoare a peste 35 de articole nationale si internationale, a facut o a doua facultate simultan cu cea de Litere pe care a terminat-o cu medie peste 9. Actualmente este asistent universitar. Ati premiat-o vrodata? Stiti macar de existenta acestei persoane??????????? NU!!!!!!!!!!!!Pentru ca nu va intereseaza!!!!!!!!!!!!Pt voi persoane importante sunt cele care fac bani nu cele care au valoare. Exista directoarea BRD Craiova persoane fizice Alina Bratescu un om ext
REDACTIA a scris la 2011-10-17 20:45:23:
DE CE NU ATI NOMINALIZAT-O, DOMNULE/ DOAMNA IONESCU,PE ACEA SEFA DE PROMOTIE, DACA ERA ATAT DE VALOROASA? PREMIILE SE ACORDA PE BAZA VOTURILOR CITITORILOR! O SEARA BUNA!
pt ionescu a scris la 2011-10-17 23:44:13:
bah ionescule bah ! daca e femei de cariera inseamna ca face bani nu iti gateste tie fasole cu ciolan. bleah cati idioti !
Valentin Morariu-Craiova a scris la 2011-10-18 02:22:41:
Dv-stra premiati femei de cariera? dupa cum vad ca ati inventat o noua rubrica pentru tinere sperante cea facut aceasta Zorica sau cum o cheama in muzica populara canta de ani de zile de ia-ti dat premiul? are de muncit foarte multi ani sa nu i se urce la cap sau o tine in brate nelu serban. din cate stiu si eu ca ceilalti ascultatori si privitori de folclor din craiova aceasta tanara speranta a fost ajutata la inceputurile ei de catre d-na Victorita Cica care a promovat-o pe postul de televiziune gtv craiova pe cand modera emisiuni si niciodata aceasta Zorica nu i-a multumit asta inseamna ca are un caracter zero si pe deasupra e plina de ea. daca aceasta revista va apartine premiati dv-stra nu nelu serban ca nu este angajat acolo. multumesc frumos
Andrei a scris la 2011-10-21 22:20:19:
Nu stiu de ce comentati atat legat de premiile revistei Carolina. Oricum, distribuirea premiilor s-a facut in urma unui sondaj riguros. Exista fosrte multe comentarii de tip radiosant vizavi de premiile luate la sectiunea de folclor de Zorina Balan si Eugenia Filip, doua interprete de valoare care cred ca vor avea multe de spus in urmatoarea perioada. E mai usor sa stai cu capul ascuns in nisip ca strutul decat sa iesi in fata la bataie, pentru a-ti demonstra cu adevarat valoarea, aviz barfitorilor care mananca ceva maro la adresa celor doua. Steliana Sima merita cu prisosinta premiul, chiar daca s-au facut presiuni ca titlul sa fie luat de altcineva, prietenii stiu de ce. Zorina Balan, Eugenia Filip si Steliana Sima sunt cele trei soliste care au demonstrat ca isi merita pe buna dreptate premiul castigat. Felicitari Revista Carolina pentru frumosul eveniment!
cantsleppdeep a scris la 2011-10-22 00:14:41:
am vazut ca o votau sau se vota singura pe aci victorita cica aia. Nu e xxxxx aia cu mult aur pe ea??? hmmm ... vedeti-va lungul nasului maica. nu comparam steliana sima cu cica victorita in veci! mai multa seriozitate va rog, ce Dumnezeu....
Etno a scris la 2011-10-23 14:15:48:
Am o propunere. Nu ar fi mai bine ca Steliana Sima, Zorina Balan si Eugenia Filip sa renunte la premii si toate trei titlurile sa ii fie date lu Victorita Cica, eventual si Constantin Enceanu sa renunte la postul de director de la Maria Tanase in favoarea Victoritei Cica, chiar si primarul Solomon sa o lase pe ea sa candideze la Primarie. Tantiiii Cica, matale esti paralela cu realitatea, breee... Sa ai parte tu de tot ce le doresti celorlalti!
lorena a scris la 2011-10-23 18:33:40:
De ce lasati asemenea comentarii cu jigniri dragii mei de la revista carolina sunt oameni care voteaza cu drag ptr aceasta gala ca mai intervin neintelegeri intre artisti e cu totul altceva. Cei care judeca sa judece in gandul lor daca nu le place de cineva nu aici unde se voteaza pentru o gala sa fim seriosi de astfel de oameni e plin pamantul si nu poti sa-i impaci pe fiecare si pana la urma dumnezeu ne judeca pe toti nu avem noi dreptul, dar ce sa faci asa sunt zisi 'unii oameni'.
felicia graur-craiova a scris la 2011-10-23 19:06:15:
Nu mai avea tu propuneri nene(tanti) etno esti tare tupeist(a) nici macar numele corect nu il folosesti sau ai amnezii. De ce ponigrezi si iei la misto numele unor solisti care canta de multi ani nu ai pic de rusine daca nu iti place de Victorita Cica treci mai departe te doare ceva si nu am auzit pe nici un post de televiziune ca aceasta solista o vorbeste de rau pe Zorina din contra foarte frumos vorbeste de cei tineri daca nu sti.Asta e in mintea ta ca aceasta solista vrea sa se compare cu cineva sau ca vrea raul cuiva.Controleaza-te mama la doctor daca ai probleme pshiatrice ca nu e nici o rusine dincontra iti vine minte la cap.
Etno a scris la 2011-10-23 20:48:57:
Tanti felicia graur-craiova te citez "nu ai pic de rusine daca nu iti place de Victorita Cica"... In consecinta, sa le fie rusine tuturor romanilor care nu le place de V.Cica. Tantiii.... felicia graur (Victorita Cica) nu vezi ca esti paralela si te dai de gol singura!!!
lol a scris la 2011-10-23 21:38:17:
cu lautaresele astea care se cearta ca gaitele poate ar fi bine sa scoateti si sectiunea folclor ca sa le linistiti putin. Fara politica si folclor( lautarese)nu o sa va mai doara capul
nedumerire a scris la 2011-10-23 21:45:43:
cine e victorita cica? nu am auzit de ea. din ce zona vine?
mihaiu a scris la 2011-10-23 23:48:21:
eu am fost surprins cand m-a oprit in centru chiar patroana revistei sa ma intrebe de femei de succes pe care le cunosc. eu cred ca s-a tinut cont si de sondajele luate pe strada ca aci puteau sa se voteze de 1000 de ori si nu erau rezultatele concludente. Din punctu meu de vedere jos palaria pentru revista carolina. la multi ani
BOGDAN BUNCEA a scris la 2011-10-25 06:04:33:
v-am urmarit felicitari pentru gala ati fost minunati. -uuuaaauuu- sunt surprins citesc unele comentarii de pe site-ul vostru. am o intrebare acest domn etno are ceva personal sau ceva de impartit cu aceasta cantareata victorita cica ? voi nu cititi aceste comentarii cei de la revista sa vedeti cat de urat i se adreseaza ei? nu vreau sa sune ca o amenintare pentru domnul etno dar nici cu mainile in san nu pot sa stau vorba celor batrani. sunt avocat de meserie si personal voi lua legatura cu aceasta cantareata pentru ca, limbajul care l-a folosit acest domn lasa de dorit (acele x-uri)cititi cu atentie, asta inseamna atac la persoana pe intelesul acestui domn cu nume ascuns o perioada pana il vom depista si ma voi tine de cuvant. ma refer acum la echipa 'revista carolina'va respect, va admir pentru tot ce faceti dar, va rog sa nu mai lasati astfel de comentarii pe site-ul vostru. e vorba de imagine! vrem sa citim comentarii frumoase despre voi,despre artisti in general,despre tot ce ati premiat si veti premia
ptr bogdan buncea a scris la 2011-10-26 01:12:49:
xxxxx insemna xxxxxx dar mi-au bruiat comentariul.Rog cei care monitorizeaza acest sait sa nu mai faca asta
Alina a scris la 2011-10-26 17:11:00:
Si pozele ,cand le puneti?..De cand le asteptam..
Pro Bono a scris la 2011-10-26 17:27:07:
Bai avocatu lu peste prajit ce esti! Tu habar nu ai ce inseamna atac la persoana si insulta si calomnia. Daca nu ai fi varza ai fi un avvocat subtirel ca un fir de patrunjel. Forumurile de la presa sunt tocmai pentru dezbateri libere. Ca tot suntem integrati in Uniunea Europeana ai idee ce inseamna xxxxxxxxx relatie la standarde UE. In loc de incheiere, vorba lu Bendeac Sa te chissss in frezaaaaa!!!
denisa a scris la 2011-11-03 11:56:31:
vrem sa vedem si fotografii de la gala